Kredi Kart Borcunda Zaman Aşımı

Bilinçsiz olarak kullanılan kredi kartlarının zaman içerisinde büyük sorunları beraberinde getirdiğini düşündüğümüz zaman müşterilerin mağdur olduğu konular hakkında merak ettiği soruların cevaplarını sizler için açıklamaya çalışacağız.

Özellikle kredi kartının zaman içerisinde artan limitleri kullanıcıların zor durumda kalmasına nende oluyor. Bankaların zaman zaman müşterilerine avantaj sağlamak adına kredi limitlerinde artışlar yapmasından sonra kullanıcıların bazıları bu artışlar karşısında zor duruma kalıyor ve harcamalarını geri ödeme konusunda büyük sıkıntıya düşüyorlar. İşte bu yüzden son zamanlarda internet üzerinde araştırılan sorularından olan Kredi kart borçlarına zaman aşımı gibi sorunun cevabını siz değerli okurlarımıza vermeye çalışacağız.

Öncelikle kredi kartınızın borcunun 3 ay süre içerisinde hiçbir şekilde ödememeniz durumunda banka sizler ile irtibata geçecektir. Bunun nedeni ise banka hesap ödeme dönemleri içerisinde olan ödemeleri yapmadığını fark ederek sizleri bu konuda uyaracaktır. Ve bu konuda bankanın sizlere 7 gün müddet vermesinden sonra devreye girecek olan kişinin avukat olduğunu belirtmek istiyoruz. Bankanın sizlere dönüş yapmasından sonra halen ödeme konusunda en ufak bir adım atmayan kişilerin kredi kartlarında bulunan borçları temin etmek için bankanın avukat yardımıyla sizlerden borcunuzu talep edeceğiniz bilmenizi istiyoruz. Bu durumunda 7 gün sürecini belirtelim. Toplam 90 gün oradan 7 gün oradan 97 gün içerisinde artık banka sizler için haciz işlemini başlatacaktır.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi haciz olacaktır. Evinize haciz gelmesini istemiyorsanız bankaya olan borcunuzu ödemek zorunda kalacaksınız. Ancak kredi kartınızın borcunun en fazla 10 yıl süre ile ödemediğiniz durumda banka artık sizin peşinizden düşecektir. Ancak bu 10 yıllık süre içerisinde banka hesapları arasında en ufak bir alışveriş bulunduğunda bankanın sizlerin parasına el koyacağını bilmenizde fayda var.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*