Kredi Kartı Borcu Transferi Kredisi Nedir?

Kredi kartı kullanıcılarının kartlarını bilinçsiz kullanmaları sonucu biriken borçlarını ödenmekte zorlandıkları gün geçtikçe artan bir durumdur. Kredi kartı borçlarının ödenmesini isteyen kullanıcılar ya kredi taksitlendirme işlemine başvururlar ya da bankalardan kredi kartı borcu kapatma kredisine başvururlar.

İlk etapta mantıklı gibi görünse de alınan krediyle borç kapatılarak tekrar borçlanılıyor. Yani her halükarda bankaya borçlu oluyorsunuz. Bir de üstüne tekrar kredi kartı kullanmaya devam ediliyorsa borçlarınız daha fazla oluyor. Böylelikle borçtan kurtulmak isterken daha fazla borçlu çıkmış oluyorsunuz.

Borç kapatma kredisiyle kredi kartı borcunuz kadar çeşitli oranlarda faiz uygulanıyor, aldığınız kredinin geri ödemesi 36 ile 60 ay arasında değişiyor ve ay arttıkça faiz oranı da artıyor böylece borç kapatalım derken daha da borçlanılıyor. Kredi için başvurduğunuz banka borçlu olduğunuz banka kredi kartının son dönem hesap özetlerini ya da borcu görebilecek bir yazı istiyor. Bu koşulda size şartları taşıdığınız takdirde borçlarınıza yönelik bir kredi seçeneği sunuyor.

Vade ve ödeme seçenekleriyle bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi kişinin borcuna göre de değişiklik olabiliyor. Çok fazla tavsiye edilmeyen bir yöntem olsa da daha bilinçli hareket edebileceğinize güvenerek, kartınızın yasal işlem görmemesi için bu yola başvurabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*