Kredi Notu Ne Kadar Sürede Güncellenir?

Geciktirdiğiniz borçlarınızı ödemeden yükselme işleminin gerçekleşmesi imkansız denecek kadar zor. Hatta borcunuzu ödemek için yapılandırma işlemine başladıysanız da tamamen sıfırlanana kadar kredi notunuz da herhangi bir güncellenme yaşanmaz. Gerekti tutar tamamlandığında ise bir ay ya da iki ay net süre vermek zor olmakla birlikte beklemeniz gerekiyor. Bu süreci hızlandırmak biraz da size bağlı olmaktadır. Sizin yaptığınız çalışmalara göre kredi notu değişkenlik göstermektedir.

Kredi notunuzun güncellenmesini beklemek yerine; düşük limitli bir kredi kartı alıp hatta kredi kartınız var ise aktif olarak kullanıp ekstrelerini zamanında yatırarak harekete geçebilirsiniz. Bu durum not aralığınızı üste çekmenize yardımcı olacaktır. Kefil ya da ipotek gösterip kredi kullanmanızın da artı etkileri söz konusu olabilir. Eğer herhangi bir bankada hesabınız var ve kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz. Banka kullanın ya da kullanmayın önemli olmaksızın sizden hesap işletim ücreti talep edecektir ve aynı şekilde ödenmeyen hesap işletim ücretleri de negatif etki yaratır.

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Kredi notunuzu bilmeyenler arasında iseniz hemen Findeks sistemine üye olabilirsiniz. Resmi web sayfası üzerinden gerekli bilgileri doldurup üyeliğinizi tamamladıktan sonra sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak dileyenler banka müşteri hizmetleri kanalı ile de notlarını öğrenebilir ve düşük bir puan ile karşılaştığınız da gerekli adımları atarak yükseltebilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*