Anında Kredi Notu Öğrenmek Gerçekten Mümkün mü?

Kredi notu, bankalardan aldığımız kredi kartı ve kredi gibi ürünlerin geri ödemesine göre aldığımız 1 ile 1900 arası bir puandır. Bu puan kredi başvurularının en büyük kriterleri arasında yer aldığı için başvuruyu yapan kişi tarafından önceden öğrenilmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekiyor. Kredi başvurusu yapmayı planlayanlar için kredi notu anında nasıl öğrenilir diye baktığımız zaman öncelikle Findeks yönteminden bahsedebiliriz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu öğrenmenin en güvenilir ve en pratik yolu Findeks sistemidir. Findeks sistemi, Türkiye’nin önde gelen 9 bankası tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosunun bir hizmetidir. Bu sistem internet üzerinden hizmet vererek kişilerin finans sektöründeki durumlarını içerir. Sisteme üyelik yaptıktan sonra kredi notunu öğrenme işleminiz saniyeler alacaktır. Findeks’e ilk kayıt işleminde sizlerden kişisel bilgiler ile banka bilgileriniz istenir. Tüm bu bilgilerin Findeks’e güvenle girebilirsiniz. Zira bir bankanın internet sayfası ne kadar korumalıysa, Findeks sistemi de o derece korunaklıdır

Sisteme üye olduktan sonra menü kısmından kredi sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmanın bedeli ise 4 TL gibi bir fiyattır. Findeks sistemine hem masaüstü olarak hem de mobil olarak giriş yapabildiğiniz için işlemleri her an her yerde anlık olarak yapabilirsiniz.

SMS Kredi Notu Öğrenme

Hızlı bir şekilde kredi notu sorgulamanın bir diğer yöntemi ise SMS yoluyla sorgulama yapmaktır. Tüm şebeke ağları bu hizmeti verirken cep telefonu üzerinden tek bir mesaj atmanız kredi notunu öğrenmek için yeterlidir. Bu işlem için öncelikle cep telefonlarınızın mesaj bölümüne ‘Riskim’ yazdıktan sonra TC kimlik numaranızın son dört hanesini 4552’ye kısa mesaj olarak atmanız yeterlidir. Ardından birkaç dakika içerisinde kredi notunuz sizlere yine mesaj yoluyla iletilecektir. Bu işlem için de sizlerden 5 TL gibi bir ücret tahsil edilir. Alınan bu ücret ise cep telefonlarınızın TL bakiyesinden kesilir. Şuan için aktif olan tüm kredi sorgulama yöntemlerinin belirli bir ücret aldığını söylemek gerekir. Yani bu işlemi ücretsiz olarak yapmak mümkün olmuyor. Bu açıdan anında ve ücretsiz sorgulama yaptığını öne süren hiçbir siteye itibar etmemek gerekiyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*