Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Nedir?

Herkeste hemen hemen en az bir tane bulunan kredi kartları hayatımızda bize sıkıntılar yaratabilir. Kullanırken tüm ihtiyaçlarımızı gideriyor gibi hissetsek de çoğu ödemede çoğu insan zorluk çekilir. Tabi birde insanların hayatında kötü sürprizlerde olabilir. Kredi kartı ödeme güvencesi yolunda gitmeyen durumlarda kredi kartı borcunuzu öder ve sizi ve yakınlarınızı zor durumda bırakmaz.

Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Kimler için Geçerli?

  • Bir iş yerinde bordrolu çalışanlar için istem dışı işsizlik olduğunda,
  • Serbest meslekte çalışanların ve devlet memurlarının geçici iş göremezlik durumlarında,
  • Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık gibi durumlar sonucu 7 günden daha fazla süre hastaneye yatma durumunda ileriye dönük taksitleriniz de dâhil son Hesap Özetinizdeki toplam kredi kartı borcunuzu güvence altına alır ve öder.

Kişi tekrar iş buluncaya kadar ve iş başına dönünceye ya da iyileşinceye kadar geçen sürede, kredi kartı borçlarının büyümesini önler. Ayrıca Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresince olası bir yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz yakınlarınızı mağdur etmemek için güvence altına alınmış olur. Her banka müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Kart sahibi olduğunuz ya da kredi temin ettiğiniz bankaya danışarak bu konu hakkında detaylı bilgi alabilir, eğer ödeme güvenceniz yoksa oluşturabilirsiniz. Ödeme güvenceleri için belli bir teminat talep edilir ancak bu ödeme çok cüzi bir tutara tekabül eder. Aynı zamanda bu tutar bankadan bankaya, kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*