Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar birden fazla bankaya kredi kartı ya da kredi borcu olan kişiler için çok büyük bir avantaj haline gelmiştir. Bankalar da buna yönelik kredi imkanları tanımaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç Kapatma kredileri ihtiyaç kredisi adı altında kullandırılmaktadır. Kredi faiz oranları ise her bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Birden fazla bankaya kredi ya da kredi kartı borcu olan vatandaşlar için avantaja dönüşen borç kapatma kredisi hem ödemelerde hem de psikolojik anlamda destek olmaktadır.

Borç kapatma kredi veren bankaların araştırması çok iyi bir şekilde yapılmalı, herkesin kendine en uygun krediyi seçmesi gerekmektedir. Ödemelerden faiz oranlarına, bankanın sağladığı imkanlardan aylık maaşa kadar etkileyen faktörler yer almaktadır. Borç kapatma kredilerinde diğer bankalara olan borçların ödemeleri gerçekleştirilir. Vatandaşların ellerine nakit para verilmemektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında Akbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası yer almaktadır. 48 ay vadeye kadar ödeme planı imkanı sağlayan Akbank için başvurular sadece banka şubelerinden gerçekleşmektedir. Benzer şekilde diğer bankaların söz konusu imkanından yararlanmak için banka şubelerine gidilmesi ve diğer borçların bir araya toplanması talebinde bulunulması gerekmektedir. Kredi faiz oranları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kredi notu ise faiz oranlarını etkileyen en önemli unsurdur.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*