Sağlık Giderleri için Kredi Çekilebilir mi?

Bankaların vatandaşlara sağladıkları ihtiyaç kredileri acil durumlar içi yardımcı oluyor. Sigorta desteklerinin ya da mevcut durumda var olan birikimlerin yetersiz olması halinde kişilerin ilk düşündükleri her zaman ihtiyaç kredileri oluyor. Ancak bu durumda vatandaşların aklına sağlık giderleri için kredi çekilebilir mi sorusu takılıyor. Detaylar için…

Sağlık Giderleri için Kredi Çekilebilir mi?

Bazı bankalar sadece sağlık harcamalarına özel uygun faiz oranları ve çeşitli ödeme planlarıyla sağlık kredisi kampanyaları düzenliyorlar. Ancak çoğu zaman sağlık harcamalarına özel krediler olmayıp, ihtiyaç kredisi adı altında finansman veriliyor. Hem sağlık kredileri hem de ihtiyaç kredileri tüm kişisel sağlık harcamalarını karşılayabilmek için ise yeterli oluyor.

Peki sağlık giderleri için kredi çekilebilir mi? Evet. Bankalar sağlık kredisi ürünü yerine bazı dönemlerde sağlık kuruluşları ile anlaşma yaparak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenliyorlar ya da bu kapsamda kredi veriyorlar. Ameliyattan tedaviye, ilaçlardan tüm diğer harcamalar için bankaların ihtiyaç kredilerinden yararlanmak mümkün.

Sağlık giderlerini karşılayabilmek ya da diğer nakit ihtiyaçları için alınabilecek tüketici kredisi vade süresi tüm bankalarda 36 ile sınırlıdır. Ödemeler maksimum 36 aya kadar yapılabilmektedir. Kişilerin temin edebilecekleri maksimum kredi tutarı ise kredi notu ve gelire paralel olarak değişkenlik göstermektedir. Geliri yüksek olan ya da kredi notu iyi olan kişilerin temin edebilecekleri finansman miktarı her zaman çok daha yüksek olur. Ancak gelirim yok ya da kredi notum düşük diyorsanız kendi üzerinize olan gayrimenkulü ipotek göstererek de kredi çekmeniz mümkün. Başvuru için ise nüfus cüzdanı ve gelir belgesi yeterli olmaktadır.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*