Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Yeni Kira Sertifikası İhracı

Türkiye Finans Katılım Bankası, 24 Eylül ve 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği talep toplaması sonrasında toplamda 270 milyon Türk Lirası değerinde kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Finans Katılım Bankası, bankanın iştiraki olan Türkiye Finans Varlık Kiralama A.Ş.’nin ek satış ile toplamda 270 milyon Türk Lirası değerine çıkan kira sertifikası ihracı, 28 Eylül tarihinden sonra 119 gün vadeli olarak yurt içi piyasaya sunuldu. Kira Sertifikası ihracı halka arz yöntemi ile gerçekleşti. Şirketin talep toplamasının 24 Eylül, 25 Eylül ve 26 Eylül tarihlerinde yapıldığı açıklanıp, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’nin fon kullanıcısı olarak bulunduğu yönetim sözleşmesi kapsamında toplamda 270 milyon lira nominal değerde 199 gün vadeli olan kira sertifikası ihracına ilişkin işlemlerin tamamlandığı, müşteri hesaplarına ise virmanların yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili görüşlerine yer verilen bankanın Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Türkiye Finans Katılım Bankası olarak 270 milyon Türk Lirası değerinde gerçekleştirmiş oldukları kira sertifikası ihracının eylül dönemi içerisindeki 2. Halka arz olduğunu, nitelikli yatırımcılara sunduklarını diğer ihraç ile beraber 1 aylık dönemde kira sertifikaları kapsamında 640 milyon Türk Lirası değerine çıktıklarını, her ay kira sertifikası işlemlerine bir yenisini eklemeyi sürdürdüklerini, yüksek ihraç tutarı ile kira sertifikası alanında bankacılık sektöründe liderliklerini devam ettirdiklerini, katılım bankacılığı alanında kaynakları çeşitlendirmeyi sürdürdüklerini söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*