TOKİ Borcunun Tamamını Kapatmak İsteyenlere Yüzde 24 İndirim Kampanyası!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erkenden ödemek isteyip tapularını almak isteyen vatandaşlar için tekrardan indirim kampanyası başlatıyor. İndirim kampanyasının başvuruları ise 21 Eylül 2018 başlayacak.

Yüzde 24 İndirim

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, borçlarını erkende kapatmak ve tapularını almak isteyenlerde çok fazla talep geldiğini, bu nedenle de geri ödemeleri halen daha devam eden gayrimenkul sahibi vatandaşlar için indirim kampanyası düzenlemesi yapıldığını, 2018 yılı içinde tekrardan düzenleme yapmaya karar verdiklerini, kampanya kapsamında indirim oranının yüzde 24’e çıkacağını, aranacak olan şartların ve tarihin de belirlendiğini söyledi.

19 Ekim Son Tarih

Kampanyadan yararlanmak isteyen ev ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül ile 19 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapması gerektiğini söyleyen Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyenlerin son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiğini, 19 Ekim tarihinden sonra borç kapatmalarda indirim uygulanmayacağını söyledi.

2018 yılı için ikincisini düzenledikleri indirim kampanyası kapsamında aynı zamanda vatandaşlara esnek ödeme planları da sağladıklarını söyleyen Turan, yüzde 24 indirim oranından tüm borçlarını kapatamayacak vatandaşlarında faydalanmasının mümkün olduğunu, borcun tamamını kapatamayacak olan kişilerin borç bakiyelerinin yüzde 25inden az olmaması şartıyla yapacakları peşin ödemelerde yüzde 24 oranında indirim kampanyasından yararlanabileceklerini söyledi. Söz konusu kampanyadan sadece satışları geçen senenin haziran sonuna kadar olan ve geri ödemeleri de geçen senenin haziran döneminde başlayan konutlar için geçerli olacağını söyleyen Turan, aynı zamanda vadesiz 12 ay ya da daha az kalan vatandaşların da indirimden yararlanamayacaklarını söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*