Bayram Nedeniyle O Kentte Nüfus Patlaması Yaşandı!

Denizinden kumuna, güneşinden tatiline kadar hem iç turizm hem de dış turizmin en önemli merkezlerinde biri olan Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaz döneminde en yoğun günlerini yaşıyor. Kurban Bayramı’yla birlikte yapılan 9 günlük tatil sürecinde bunu fırsat bilen vatandaşlar tatillerini ege kıyılarından geçiriyor. Çok fazla rağbet gören Kuşadası’nın 109 bin 58 olan nüfusu bayram tatilinin de etkisiyle birlikte 1,5 milyon nüfusa çıktı. İlçedeki tüm yazlıklar, pansiyonlar ve oteller yüzde 100 doluluk seviyesine ulaştı. Caddeler, sokaklar ve ilçenin mavi bayraklı sahillerinde çok fazla kalabalık görülmekte. Araç trafiğiyle de birlikte ilçenin merkezinde çok fazla bir yoğunluk yaşanıyor. Aynı zamanda restaurantlarda, kafelerde vatandaşların soluklanması için hiç yer kalmıyor.

Plajlar Doldu, Taştı

Kurban Bayramı’nın ilk 3 gününde Kuşadası’na daha çok çevre illerden ve ilçelerden gelen vatandaşlar bulundu. İlçenin ziyaretçileri genel olarak söz konusu günlerde günübirlik oldu. Aynı zamanda da şehrin girişinde uzun araç kuyrukları olurken, ilk sırada kadınlar plajı yer almak üzere diğer tüm plajlar da yine yüzde 100 doluluk seviyesine ulaştı.

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara tatilleri için öncesinden rezervasyon yapılması konusunda uyarılar yapılmıştı. Ancak uyarılara uymayıp rezervasyon yaptırmadan gelen vatandaşlar kalacak yer bulamadı ve çadırlarda konakladılar. Aynı zamanda şehir merkezinde de parklarda ve yeşil alanlarda konaklayanlarda oldu.

Nüfus Patlaması Yaşandı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kuşadası Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Bülent İlbahar, Kuşadası’nın son zamanların en yoğun dönemlerinden birini yaşadığını, bayram haftası olması nedeniyle kentte nüfus patlaması yaşandığını, beklediklerinin çok üzerinde hareketlilik yaşadıklarını, geçen senelerde nüfusun en fazla 1 milyona çıktığını ancak bu sene 1,5 milyonu gördüklerini söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*