Çiftçilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Tarım sektörünün desteklenmesini amacıyla ülkemizde birçok destek birbirini kovalamaktadır. Sağlanan desteklerle birlikte geçimini, çiftçilikle sağlayan bireyler mahsüllerinde ve hasat işlerinde daha rahat bir nefes almaktadır.

Çoğu zaman devletin sağladığı hibe destekleri çiftçilere yeni bir kaynak sağlasa da çiftçiler için yeterli gelmeyebiliyor. Bunun için çiftçiler bankaların kredi ürünlerine başvurmak durumunda kalmaktadırlar. Çiftçilere kredi veren bankalar, destek almak isteyen kişiler için birçok fırsat sağlamaktadır. Çiftçilere kredi veren bankalar hangileridir?

Traktör kredileri, çiftçi kredileri, tarım kredileri ve hayvancılığı destekleyecek krediler alınmaktadır. Çiftçi kredisi veren bankaların başındaysa Ziraat Bankası yer almaktadır. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, çiftçilerin ihtiyaçlarına ve hasata kadar olan masraflarında yer almaktadır. Adın da anlaşılacağı üzere, ziraai faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla kurulan kamu bankalarındandır. Ödeme periyotları da çiftçilere kredi veren bankalar tarafından hasat dönemine uygun olarak düzenlenmektedir.

Çiftçi kredisi veren bankalar bunlarla da sınırlı değildir. Diğer bankalar; Vakıfbank (organik tarım kredileri dahi vermektedir.), Finansbank, TEB, Denizbank, Halk Bankası, şeker pancarı üretimini desteklemek amacıyla kurulmuş Şekerbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası.

Çiftçilere özel kredi ürünleri ve paketleri düzenleyen bankaların, kredi çeşitleri de bulunmaktadır. Bankaların kredi ürünlerinden size uygun olanını seçerek çiftçi kredisini kullanabilirsiniz. Tüm çiftçi kredisi ürünlerinin detaylı bir araştırması yapılarak ürünlerden faydalanılmalıdır. Böylece size özel avantajları yakalayabilirsiniz. Ayrıca çiftçilere kredi veren bankalara kredilerinizi hasat dönemine uygun olarak ödeyebileceğiniz gibi aylık ödemelerle de gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*