Alternatif Bank’tan 134 Milyon USD Sendikasyon Kredisi!

2018’in ocak ile haziran dönemleri arasında bankacılık sektörü üzerinde büyüme performansı gösteren Alternatif Bank sendikasyon kredisiyle toplamda 134 milyon USD değerinde kaynak sağladı.

Uluslararası piyasalardan toplamda 134 milyon USD tutarında 1 ve 2 yıl vadeli sendikasyon kredisi alan Alternatif Bank, krediyi iki farklı döviz cinsinden sağladı. Bunlar 62 milyon USD ile 62 milyon EUR olup, USD için Libor +%2.05, EUR için ise Euribor +%1.95, 2 sene vadeli dilim için ise Libor +%2.70 oldu.

Alternatif Bank’tan Sendikasyon Kredisi!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, söz konusu sendikasyon kredisinin uluslararası finans kuruluşlarıyla uzun dönemli gerçekleştirilen işbirliklerinin göstergesi olduğunu, bankanın bu yılın 3. Çeyrek döneminde bankacılık sektörünün ortalamasının üzerinde büyüme performansı gösterdiğini, Türkiye’nin çok hassas bir dönemden geçtiğini, yurtdışı yatırımcı iştahının arttığını, kurlarda sürekli olarak değişmeler yaşandığını, ancak buna rağmen toplamda 11 ülkeden 11 farklı bankanın katılım göstermesiyle kredi temin ettiklerini söyledi. Sendikasyon kredisnin Türk bankacılık sektörüne olan güvenin göstergesi olduğunu söyleyen Gür, bunun aynı zamanda Türk ekonomisinin üzerinde bulunan ve hiç hak etmediği olumsuz algının kırılabileceğini, elde ettiklerini finansman kaynağını Türkiye reel sektörüne ve ekonomisine destek vermek için kullanacaklarını söyledi.

“Türkiye Ekonomisine İnancımız Büyük”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan The Commercial Bank Grup CEO’su ve bankanın yönetim Kurulu Başkan Vekili Joseph Abraham ise, Commercial Bank’ın Türkiye ekonomisine inancının tam olduğunu, her zaman Alternatif Bank’ın arkasında bulunduklarını söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*