TEB’den Arsa Kredisi!

Türk Ekonomi Bankası (TEB), arsa satın almak isteyenlere evlerini teminat göstermeleri şartıyla düşük faizli arsa kredisi sunuyor.

TEB’den Arsa Kredisi!

TEB Arsa Kredisi kampanyasından yararlanmak için kişilerin evlerinin olması ve bunu teminat göstermeleri gerekmektedir. Banka evin ekspertiz değerinin yüzde 60’ı kadar finansman verip, kullanılan kredinin faiz oranları sabittir. Faizler piyasadaki faiz değişimlerinden ve kur hareketlenmelerinden etkilenmemektedir. 60 Ay vadeli ödeme planı imkanı sunan banka, kişiye özel ödeme planlarıyla müşterilerine rahat ödeme imkanı sağlamaktadır.

Arsa Kredisi Başvurusu

TEB Arsa kredisi başvuruları banka şubelerinde yapılmaktadır. Başvuru sırasında kişilerin yanlarında nüfus cüzdanlarını ya da ehliyetlerinin fotokopilerini, gelir belgelerini ve ipotek ettirilecek olan gayrimenkule ait tapu fotokopi getirmeleri gerekmektedir. Uygulanan faiz oranı yüzde 1,75 olup, kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar tahsis ücreti, ortalama 608 TL ekspertiz ücreti, ortalama 206 TL ise ipotek tesis ücreti alınmaktadır.

Ek Masraflar

Ekspertiz ücreti her sene Sermaye Piyasası Kurulu tarafından gayrimenkul değerleme firmaları için düzenlenen asgari ücret tarifesi alınarak gayrimenkulün vasfı ile brüt alanına göre hesaplanır. Bu hesaplama ise gayrimenkulün bulunduğu ile, ilçeye göre değişkenlik gösterir. Kredi tahsis ücreti binde 5 oranından fazla olmayıp, tek seferlik tahsil edilir. Sigorta ödemelerinin ise her sene yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda sigorta ödemeleri kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine göre farklılık göstermektedir.

Bu kredi kampanyası ve ödeme planına ait bilgiler 26 Temmuz 2018 tarihi itibariyle aşağıda yer alan bağlantı vasıtasıyla bankaya ait resmi internet sitesi üzerinden temin edilmiştir.

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/arsa-kredisi/

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret ederek bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en uygun kredi kampanyasının hangi banka tarafından sunulduğunu inceleyebilir, sizin için en avantajlı kredi kampanyasını tespit edebilirsiniz.

Acil nakit ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturabilmek adına kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*