ING Bank Açıkladı! Türkiye Mobil Bankacılığı Çok Sevdi

Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 13 Avrupa Ülkesi ile birlikte Amerika ve Avustralya’nın da dahil edildiği ING Bank Uluslararası Araştırmaları sonucu açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de dijital bankacılık platformu kullanan kişilerin yüzde 76’lık kısmı hesap durumlarını kontrol etmek, bankacılık işlemlerini daha hızlı halletmek için kullanıyor. Söz konusu oran yüzde 65 olup, aynı zamanda bu Avrupa ortalamasının da çok fazla üzerine tekabül ediyor.

Türkiye, 4 Ülke Arasında Bulunuyor

Türkiye’nin sahip olduğu yüzde 65’lik oran Belçika, Hollanda ve Amerika’yla birlikte, araştırma kapsamında olan diğer tüm ülkeler arasındaki bu işlemler için mobil cihazlarını en fazla kullanan 4 ülke arasında yer aldı. Buna benzer olarak Türkiye’de dijital bankacılık kullanan vatandaşların yüzde 60’lık kısmı son gerçekleştirdiği fatura ödeme işlemini mobil cihazları üzerinden sağladıklarını ifade ederken, Avrupa ülkelerinin genelinde mobil cihazların payı yüzde 40 olarak açıklandı.

Her 3 Kişiden 2’si Ayda En Az 1 Kez İnternetten Alışveriş Yapıyor

Son 1 senelik süreçte Türkiye’de internetten alışveriş yapan her 3 kişiden 2’si en az ayda 1 kez internetten alışveriş yapıyor. Aynı zamanda internetten alışveriş yapanların yüzde 28’lik kısmı ise haftada en az 1 kez alışveriş yaptığını belirtiyor. Bu araştırmaya göre ise Türkiye 7 ülkeyi daha geride bırakıyor. Bu oranın en yüksek olduğu ülke ise yüzde 41 ile İngiltere olarak açıklandı.

Direkt olarak mağazadan gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kapsamında ise Türkiye’den araştırmaya katılanların son 1 haftalık sürecinde gerçekleştirdikleri alışverişlerin yüzde 22’lik kısmını nakit olarak, yüzde 52’lik kısmını kredi kartıyla, yüzde 20’lik kısmını banka kartıyla yaptıklarını belirttiler. Avrupa’da ise nakit ve banka kartı kullanım oranların daha yüksek açıklandı. Nakiti en çok kullanan ülke Avusturya olurken, debit kartı en çok kullanan ülke ise Hollanda oldu.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*