Klima Satışlarında Yine Rekor Rakamlar Görüldü!

Yaz sıcaklarının gelmesiyle birlikte klima satışları da yüzde 200 seviyesine kadar tırmandı. Klima alıcıları artış gösterirken, tercih skalası ise bin 500 TL ilce 3 bin 500 TL arasında oldu.

İstanbul’daki Satışlar Diğer İlleri Katladı!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HepsiBurada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, haziran döneminde yaptıkları klima satışlarının önceki aylara kıyasla yüzde 163 oranında yükseldiğini, en çok sipariş aldıkları şehirlerin başında ise Hatay, Muğla, İstanbul, Mersin, Antalya ve İzmir geldiğini, bu sene İstanbul’dan gelen klima ve vantilatör taleplerinin diğer şehirlere göre 2 kat daha fazla olduğunu, benzer şekilde Adana ve Antalya’da da ağustos aylarında sıcaklarının zirveye kadar tırmandığını, bu nedenle de ağustosta bu şehirler yapılan satışların da rekor seviyelere kadar çıktığını söyledi.

En çok klima alışverişi yapanların erkekler olduğunu söyleyen Erturan, bu fazlalığın 5 kat olduğunu, en çok sipariş veren yaş aralığının ise 25 ile 45 arasında bulunduğunu, klima tercih ederken de en çok dikkat edilen unsurların marka, fiyat ve enerji sınıfı olduğunu söyledi. Ülkemizdeki konutların metrekare olarak büyüklüklerinin, cephe yönlerinin alınan klimalarda aranan kriterleri değiştirdiğini söyleyen Erturan, iklim şartlarının da en büyük etkenler arasında yer aldığını, hepsiburada ailesi olarak müşterilerine her zaman en iyi seçenekleri sunmak için çalıştıklarını söyledi. Temmuz ile ağustos dönemlerinde yaklaşık olarak 30 klima ile 50 vantilatör markası bulunduğunu söyleyen Erturan, müşterilerine hem marka seçeneği, hem fiyat seçeneği hem de hızlı teslimat imkanı sağladıklarını söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*