PTT’den Yeni Kredi Fırsatları!

PTT, emekli maaş müşterilerine veya maaşını PTT’den alanlara anlaşmalı bankalar aracılığıyla PTT işyerlerinden kredi hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için kredi başvurusunda bazı evrak ve şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

PTT ile Anlaşmalı Bankalar

PTT ile anlaşmalı bankalar şunlardır;

Denizbank, ING Bank, Vakıfbank, Burgan Bank, Kuveyt Türk, Türk Ekonomi Bankası(TEB) ve Şekerbank PTT ile anlaşmalı bankalardır. Bunlardan Burgan Bank maaş ve emekli maaş müşterilerine, Odeabank ise tüm PTT müşterilerine kredi hizmeti verirken, anlaşmalı olan diğer bankalar ise yalnızca emekli maaşını PTT’den alan müşterilere kredi sağlamaktadır.

Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar kendi nüfus cüzdanı ya da T.C kimlik kartıyla birlikte PTT işyerlerine başvuru yapmalıdırlar. Başvuru sadece kendi adına yapılabilir.

PTT Başvuru için Ücret Talep Ediyor mu?

PTT müşterilerinden bu kredi hizmeti için herhangi bir ücret almıyor. Olumlu sonuçlanan kredi başvurularınızda ise kullanmaya karar verdiğiniz takdirde kesilen masraflar anlaşmalı bankaların kredi politikasından bulunan ücretlerdir. Başvuru esnasında dolduracağınız formda ise bu bilgi yer almaktadır.

Aktifbank’tan PTT Emeklisine Kredi

PTT emekli maaş müşterileri ve Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi ile 50.000 TL’ye kadar kefilsiz şartsız bu hizmetten yararlanabilirler. Bu kredinin alt limiti 1.000 TL üst limiti ise 50.000 TL’dir. Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi’nden ise %1.99 faiz oranı ve 3-48 ay vade ile yararlanılabilmektedir.

Ödeme Bilgisine Örnek

Örneğin %1.98 faiz oranı ile 48 ay vadeli 10.000 TL’lik Aktifbank PTT kredisi kullandınız. Aylık taksitleriniz 352.29 TL, aynı tutardaki kredinin vadesi 12 aya düşürüldüğünde ise bu tutar 968.27 TL olacaktır.

PTT İhtiyaç Kredisi Denizbank’tan Ücretsiz

Denizbank’ın Her Derde Deva kredisinden PTT işyerleri aracılığıyla kredi tahsis ücretsiz yararlanabilirsiniz. Alt limiti 1.000 TL üst limiti ise 36.000 TL olan Denizbank PTT kredisinin faiz oranı %1.74 veya %1.75’dir. Maksimum vade ise 48’dir.

Kredi Postam PTT Kredisi INGBANK’tan(INGBANK PTT Emekli Kredisi)

ING BANK Kredi Postam ile PTT emekli maaş müşterileri 2.500 TL’den 45.000 TL’ye kadar kredi hizmetinden yararlanabilir. Kredinin faiz oranları tutara göre değişiklik göstermektedir ve hayat sigortası yaptırmak zorunludur.

TEB’den JET PTT Kredisi

Teb’in kredi kampanyası emekli maaşını PTT aracılığıyla alan müşterilerini kapsamaktadır. Faiz oranı tutara göre değişiklik göstermektedir ve kredi dosya masrafsızdır. Alt limit 1.000 TL üst limit ise 35.000 TL’dir.

PTT Kredisi Burgan Bank

Burgan Bank ve PTT hem maaş müşterilerine hem de emekli maaş müşterilerine bu hizmeti sağlamaktadır. 3.000TL’den 55.000  TL’ye kadar kullanılan kredinin faiz oranı tutara göre değişmektedir.

Taksitli Vakıfbank PTT Kredisi

20.000 TL ve 36 aya varan vadelerle emekli müşterileri bu hizmetten yararlanabilir ve sadece PTT işyerlerinden talep edebilir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*