Ertelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Kredi çekmek için bankaya müracaat ettiğinizde bu krediye dair olarak ilk ödeme taksiti kredi başlangıcından bir ay sonradır. Ancak kimi kullanıcılar taksitlerin ödenmesine hemen başlayacak maddi duruma sahip olmazlar. Bu sebeple taksit ödenmesine hemen değil de birkaç ay sonra başlamak isterler. İşte bu duruma çözüm olabilmesi için bankaların sunmuş olduğu bir hizmet ürünü bulunmasıdır.

Ertelemeli Kredi adı verilen bu hizmet ürününe dair olacak tüm bilgi ve ayrıntıları yazılarımızda bulmanız mümkündür.  Bankaların kredi ödemelerinde kredinin çekildiği tarihten itibaren 3 ay sonra başlatılması Ertelemeli Kredi ürününün kapsamındadır. Bu krediden yararlanmış olan tüketiciler kredi taksit ödemlerine 3 ay sonra başlarlar. Tüketiciyi avantajlı bir hale getiren detaysa Ertelemeli Kredi ürünün özellikleri tüm krediler için geçerli olmayabilir. İster taşıt kredisi olsun, ister konut kredisi olsun veya bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda Ertelemeli Kredi avantajlarından yararlanabilme şansınız vardır. Ancak tüketici ihtiyaçları doğrultusunda bankadan ödemezseniz dönem talep ederken bankanın krediyi kullandırdığı faiz oranına dikkat etmesi gereklidir. Tüketicinin avantajlı bir konuma geçebilmesi için iyi analiz etmesi gereklidir. İkinci analiz de ise vade ve ertelemeden kaynaklı faiz farkının ödeme planına yansıtılacağıdır. Her iki konuda da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Hakkında Merak Edilenler

Kullanılan kredi ürününün ilk taksit ödemesinin, demesi gereken tarihten daha ileri bir zamana ertelenerek ödeme vadesinin değiştirilmesine Ertelemeli Kredi ismi verilmektedir. Normal şartlarda kullanmış olduğunuz kredinin çektiğiniz tarihten bir ay sonra ödeme gününde yatırmanız gerekmektedir. Fakat bankalarım kişilere sunmuş olduğu bu vakti ileriye öteleyerek sonrasında ilk taksit tarihini değiştirilebilir. Bu ürünün tamamen tüketicisi talebine işlem alındığı için kredi başvurusunda bulunduğunuz ilk ayların ödemesiz dönem olarak geçmesini istiyorsanız eğer Ertelemeli Kredi talebinde bulunulması gerekir. Ayrıca çekilen kredinin taksitlerinde hali hazırda bulunan maksimum 3 ay erteleme yapılabiliyor. 6 Ay ertelemeli kredi türü ise bayram, yılbaşı, yaz başlangıcı gibi özel zamanlarda bankaların kampanya modellerine göre kullanılmasıdır. Böylece kişilerin daha fazla nakit ihtiyacı duyduğu bu dönemlerde kolay ödeme sağlanarak avantajlı kredi kullanabilmeleri hedeflenmektedir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*