TOKİ Kampanyası Bu Hafta Bitecek! Son Gün Cuma!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan, her yıl düzenli hale getirilen gelenekselleştirilen yüzde 20 oranındaki indirim kampanyası için başvurular bu hafta Cuma günü sonlanacak. Cuma gününe kadar gerekli şartları sağlayıp, başvuru yapan vatandaşlar indirim kampanyasından faydalanabilecek.

TOKİ, her yıl olduğu gibi bu yıl da tapusuna erkenden kavuşmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 düzeyinde indirim kampanyası düzenliyor. TOKİ tarafından düzenlenen bu kampanya ile birlikte vatandaşlar kalan ödemelerinin yüzde 20 indirilmiş olarak gerçekleştirerek, tapularına hızlı bir şekilde kavuşabilecek. TOKİ indirim kampanyasına Cuma gününe kadar başvuru yapılabilecek. 18 Mayıs 2018 Cuma günü TOKİ indirim kampanyası sonlanmış olacak. Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapılması gerekecek.

TOKİ indirim kampanyası başvuruları, TOKİ’yle anlaşmalı bankalara yapılacak. Konu hakkında açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, vatandaşların tapularına erken sahip olmaları için indirim kampanyasından Cuma gününe kadar faydalanabileceklerini, Cuma günü sonrası yapılan toplu borç kapatma başvurularında ise indirim uygulamasını yapılamayacağını ifade etti.

Bankalar tarafından yapılan konut kredisi faiz oranı düşürme kampanyası ile birlikte vatandaşların TOKİ borçlarını düşük maliyetler eşliğinde kapatabileceklerini belirten Turan, kampanyadan faydalanan kişi sayısının şu ana kadar 9 bin 615 kişi olduğunu, toplamda 525 milyon 70 bin Türk Lirası’na tekabül eden bir borç kapatma işleminin gerçekleştiğini belirtti.

Başvuru aşamasında vatandaşların emlak vergisi, konut aidatı, iş yeri aidatı, ödenmemiş taksit gibi borçlarının bulunmaması gerektiğini belirten Başkan Turan, kampanyanın bir prosedür eşliğinde gerçekleştirildiğini, geçmiş yıllarda yapılan indirimlerin yaz ayına denk gelmesi ve vatandaşların tatil dönemi ile çakışması sebebiyle bu yıl kampanyanın Bahar aylarında yapıldığını ifade etti.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*