İnşaat Sektörü Canlanacak! Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşüren Bankalar 7 Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında kamu bankaları ile başlayan konut kredisi faiz oranları indirimi, yavaş yavaş özel bankalara da yayılmaya başladı. Konut kredisi faiz oranlarını düşüren bankalar arasında Türk Ekonomi Bankası (TEB) de giriş yaptı.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Banka tarafından yapılan konut kredisi kampanyası açıklamasında, faiz oranlarının yüzde 0,99 seviyesine düşürüldüğü ifade edildi. Banka tarafından yapılan açıklamada kampanyadan faydalanacak olan müşterilerin ilk evlerine sahip olmaları şartı aranırken, konut kredisi faiz oranı da 60 aya kadar vadeli olmak üzere yüzde 0,99 olarak belirlendi.

Türk Ekonomi Bankası’nın düzenlediği kampanya hakkında görüş ve değerlendirmelerini paylaşan Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türk Ekonomi Bankası’nın Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olarak tanımlanan inşaat sektörünün ivmelenmesi, yükseliş yakalayabilmesi konut stoklarının erimesi amacıyla TEB konut kredisi kampanyasına start verdiklerini ifade etti.

Mendi, Türk Ekonomi Bankası’nın önceliğinin banka müşterilerinin bütçesine ve ihtiyacına yönelik çözümler üretmek olduğunu belirtirken, konut kredisi kampanyası ile birlikte ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlara 60 aya kadar vade seçeneği için yüzde 0,99 oranında faiz oranıyla hizmet vereceklerini belirtti.

Konut kredisi faiz oranları indirme kampanyası ilk etapta Ziraat Bankası ile başlamış, devam eden süreçte de Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Şekerbank’ın da katılımıyla genişlemişti. Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından düzenlenen kampanya ile birlikte konut kredisi faiz oranlarını düşüren bankaların sayısı 7 oldu.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*