Türkiye Turizmde Eski Gücüne Geri Kavuştu!

Tatilcilerin rotası tekrar Türkiye olmaya başlıyor. Akdeniz ve Ege kıyılarına yabancı turistlerin gösterdiği ilgi yoğunlaşmaya devam ediyor. Yabancı tur ekipleri

Son 2 yıldır Türkiye’nin turizmde kaybettiği güven geri gelmeye başlıyor. İngiliz Tur Operatörü olan Thomas Cook’un bünyesinde yer alan Öger Tours’un üst yöneticisi oln Songül Göktaş Rosati, Türkiye’nin tatil ülkesi olarak tekrar güven toplamaya başladığını belirtti. Sektör hakkında değerlendirmelerini bildiren Rosati, Türkiye’ye 2018 yılının ilk çeyreğinde erken rezervasyon döneminde eski yoğun dönemlerine geri döndüğünü, rakamların her geçen gün yükseldiğini belirtti.

Türkiye’nin turizm sektöründe mükemmel bir geri dönüş yaşadığını ifade eden Rosati, ağırlıklı olarak çocuklu ailelerin tercihlerini Türkiye’den yana kullandığını, Ocak ve Şubat dönemlerinde çocuklu ailelerin paylarının yükseldiğini, her dört rezervasyondan 1 tanesinin çocuk için yapıldığını, Türkiye’nin çocuk dostu bir ülke olduğunu ve turizm açısından da fiyat/performans ilişkisinde rakipsiz olduğunu belirtti.

Türkiye’nin özellikle sezon öncesi ve sezon sonrası olarak tanımlanan Mayıs, Haziran, Eylül ve Kasım aylarında yoğun bir tercih etkisinde olduğunu belirten Rosati, Türkiye’ye turizm konusunda duyulan güvenin geri geldiğini, artık sadece internet üzerinden değil, seyahat acentelerinden de aktif bir talep geldiğini belirtti.

Turizm taleplerinin Nisan ayında da yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Rosati, özellikle Alman tatilcilerin, Türkiye’deki Ege ve Akdeniz kıyılarını yoğun olarak tercih ettiklerini belirtti. Gösterilen yoğun ilginin devam etmesinden yana umutlu olduklarını ifade eden Rosati, Türkiye’nin uzun vadede turizm sektöründeki paydasını büyütebilmek için yeni tatil bölgelerinin geliştirilmesi ve hedef kitleler arasına yeni kitlelerin katılması gerektiğini belirtti.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*