Resmi Olarak Ayda 7.000TL Ek Kazanç İmkânı: Bilirkişilik!

Vatandaşların sahip oldukları işleri devam ettirirken bilirkişilik yapmaları mümkün.

Vatandaşlar, mevcut işlerini devam ettirdikleri süreçte ayda binlerce Türk Lirası’na tekabül eden tutarlarda ek gelir elde edebilecekler. Kısa süreli alınacak bir eğitim ve sahip olunan deneyimin devlet ile paylaşımı karşılığında yapılacak olan bu ek kazanç, tüm meslek grupları ve emekliler için de oldukça kolay.

Vatandaşlar ay sonunu getirebilmek adına birçok ek iş modeli üzerinde düşünüyorlar. Lakin hem fazla mesai harcanması, hem de kazançların cüzzi kalması sebebiyle ek iş modelleri vatandaşların hayatında kalıcı bir yer edinemiyor.

Hem resmi olarak ek kazanç elde edebilmek, hem de mesleğini bırakmadan yapılabilecek bir meslek olan bilirkişilik mesleği, uzmanlık gerektiren bir alan olan bu meslek sayesinde devletle tecrübelerinizi paylaşarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Mahkemelerin iş ve çalışma yaşamı konusunda süren davalarını ilk sırada tutarak, hemen hemen her davada bir bilirkişiye başvurması, vatandaşlar için ek bir kazanç kapısı haline geliyor. Bilirkişilik yapabilmek için Adalet Bakanlığı’na başvuru yapmanız, başvuruların zamanını takip etmeniz gerekiyor. 25 yaşını geçmiş olmak, yapılacak başvurudaki ilk kriter olarak kayıtlara geçerken, hem çalışanlar, hem de emekliler için bilirkişilik yapmak oldukça verimli bir ek kazanç kapısı halinde.

Dosya başına ödenen en düşük ücret 300 Türk Lirası olurken, bazı bilirkişiler yılda 300’e yakın dosyaya bakarak, yıllık bazda 90 bin, aylık bazda ise 7.500 Türk Lirası tutarında ek kazanç elde edebiliyorlar. Bu gelirden vergilerin çıkılması halinde aylık bazda kalan miktar ise 7 bin Türk Lirası seviyesine tekabül ediyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*