TKDK Hibe Başvuruları Başladı! Son Başvuru: 12 Mart!

TKDK tarafından Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri başlığı altında hibe verilecek 7 sektör kapsamında projeler için başvurular ve kabul işlemleri başladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, AB’nin ve potansiyel ülkeler için oluşturduğu IPARD II Programına ilişkin 21 Aralık 2017 tarihinde 3. proje başvurusu çağrı ilanına çıkıldı.

Yapılan çağrı kapsamında da bitkisel üretimin daha çeşitli hale gelmesi, bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmeleri, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, bunların işlenmesi ile paketlenmesi, zanaatkarlık ve katma değerli ürün işletmeleri ile beraber  kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetlerine ilişkin sunulacak olan projelere 87 milyon 239 bin avro değerinde hibe sağlanacak.

Son Başvuru Tarihi: 12 Mart 2018!

Başvurular TKDK’nin internet sitesi üzerinde online olarak yapılacak. Son başvuru ise 12 Mart 2018’de akşam saat 21.00’de gerçekleşecek. Yapılan başvuruların çıktıları ile birlikte istenen diğer tüm belgelerin ise TKDK il koordinatörlüklerine 15 Mart 2018 tarihinde  saat 18.00’e kadar verilmesi gerektiğini açıklandı.

Hibeden 42 İl Yararlanabiliyor

Hibe kapsamında toplamda 42 şehir bulunuyor. Bunlar; Tokat, Denizli, Ağrı, Afyonkarahisar, Malatya, Elazığ, Ardahan, Mardin, Aksaray, Amasya, Ankara, Karaman, Kars, Kastamonu, Bursa, Çanakkale, Uşak, Van, Isparta, Kahramanmaraş, Aydın, Balıkesir, Diyarbakır, Erzincan, Şanlıurfa, Yozgat, Çankırı, Çorum, Giresun, Hatay, Konya, Nevşehir, Ordu, Sivas, Burdur, Kütahya, Manisa, Trabzon, Muş, Samsun, Mersin ve Erzurum’dur.

Yapılan açıklamada toplamda 164 milyon 706 avro değerinde bütçe ayrılan kırmızı et, süt, yumurta ve kanatlı et üretimleri kapsamında proje başvurularının da 1 Mart 2018’de başlayacağı söylendi. 

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*