O Ücretler Belirlendi! 1 Şubat’ta Yürürlüğe Girecek!

Maliye Bakanlığı’nın Kamu Sosyal Tesisleri kapsamında tebliğ resmi olarak yayımlandı.

Konaklama Ücreti 6 TL ile 10,50 TL Arasında

Bu kapsamda da bu yıl içinde kamu kurum ve kuruşları tarafından işletilen tüm eğitim ile dinlenme tesislerinden faydalanacak kurum personellerinden, düzenlemedeki özellikleri bulunduran tesislerde yemek ücretleri kişi başı 14 TL ile 21 TL arasında olacak. Konaklama ücreti ise 6 TL ile 10,55 TL arasında yer alacak.

Kliması Olanlardan 5 TL Ek Ödeme

Ev başına, ev ya da bağımsız bölümde yer alan televizyon ve buzdolabı olanlar için günlük bazda minimum 3,50 TL tahsil edilecek. Kliması olanlardan ise günlük bazda minimum 5 TL ek ödeme tahsil edilecek.

Kişi Başı 10,50 TL

Misafirhanelerden faydalanan kurum personellerinden kişi başına her gece için ayrı ayrı minimum 10,50 TL ödeme tahsil edilecek. İdareler tarafından, sağlanan hizmet kapsamında özelliği, standardı ve maliyeti üzerinde olması halinde, odada yer alan diğer tüm kriterler de dikkate alınıp daha yüksek tutarda konaklama ücreti tahsil edilecek.

Her Çocuk için Aylık 189 TL Bakım Ödemesi Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan çocuk bakımevleri ile kreşlere kabul edilecek olan devlet memurları ile diğer tüm kamu personelinin her çocuğun aylık bakımları için en az 189 TL destek verilecek. Fakat söz konusu aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakımevi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmaması halinde kurum ve kuruluşlar, söz konusu tutarın üzerinden bedel tespit etmek yetkisi olacak.

Sauna, hamam ve kaplıcalardan da 1 saat faydalanmak üzere bir kişiden minimum 13 TL tutar tahsil edilecek. Söz konusu tebliğ ise 1 Şubat 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*