Körfez Bankacılık Devi Türkiye’ye Geliyor!

Körfez bölgesinin en büyük bankası olan Emirates NBD’nin Başkan Yardımcısı olan Hesham Al Qassim, Türkiye’de yakın dönemde temsilcilik ofisi açmayı planladıklarını ifade etti.

Emirates NBD Başkan Yardımcısı Hesbam Al Qassim, Türkiye’deki temsilcilik ofisi açmayı planladıklarını, bu planı da yakın dönemde hayata geçirmeyi hedeflediklerini aktardı. Sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nde değil, Ortadoğu bölgesinde oldukça geniş bir müşteri ağına sahip olan Emirates NBD, 2017 yılında elde ettiği başarıları paylaştı. Yüzde 17 düzeyinde gelir artışı yaşandığının ifade edildiği açıklamada, bankanın hem kâr, hem de ciro artışı dolayısıyla büyüme stratejisi hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Emirates NBD’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Direktörü olan Heham Al Qassim, 2017 yılında yeni bir ülke olarak Hindistan’da şube açıldığını, uluslararası düzeydeki büyüme stratejisinin Suudi Arabistan ve Mısır’da ağırlıklı olarak devam edeceğini, Türkiye’de de bir temsilcilik ofisi açmayı planladıklarını aktardı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dubai Islamic Bank’ın ve dünya genelinden Bank of China’nın ve Wells Fargo’nun olmak üzere Türkiye’de toplamda 46 farklı bankanın temsilcilik ofisi yer alıyor. Emirates NBD’nin Türkiye’de temsilcilik açması halinde Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’de temsilciliği bulunan banka sayısı 2, toplam banka temsilciliği sayısı ise 47 olarak kayıtlara geçecek.

Emirates NBD’nin 2007 yılında gerçekleşen açılışı sonrasında dünya genelinde 7 binden fazla çalışanı, 121 milyar Dolar’dan fazla varlığı, bankanın geliri ise 5,5 milyar Dolar’ın üzerinde tekabül ediyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*