Merdiven Altı Ürünlere Dikkat! Yeni Yılda Ağzınızın Tadı Kaçmasın!

TESK Genel Başkanı Palandöken vatandaşları uyardı. Yılbaşı gecesinde tüketilen gıda ürünlerine dikkat edilmesini söyledi.

Merdiven altı gıda üretiminin yılbaşından önce hız kazandığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı sofralarını süsleyen tüm gıdalar için vatandaşların dikkatli olmalarını söyledi.

Palandöken: Merdiven Altı Ürünlere Dikkat!

Kayıt dışı üretimi yapılan ile tarihi geçen ürünlerin raflarda yer alması hakkında açıklamalarda bulunan Palandöken, pasta, şarküteri, kuru yemiş gibi gıdaların yılbaşı sofralarının vazgeçilmezlerinden biri olduğunu, bu ürünlerin merdiven altı üretim olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini, yılbaşı gecesini fırsat bilerek çok daha ucuz fiyatlardan merdiven altı üretim yapanların olduğunu, yeni yılın başında kimsenin ağzının tadının kaçmaması için bilindik ve güvenli olan yerlerden alışverişlerin gerçekleştirilmesi gerektiğini, çünkü en önemli şeyin ürünlerin kimden satın alındığı olduğunu söyledi.

Yılbaşı için yapılan eğlencelerde mahallelerden, güvenilir yerlerdeki kuruyemişçilerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Palandöken, çünkü kuru yemişçilerin hijyen eğitimi aldıklarını, bu nedenle de sağlıklı ürün satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kabuğu çıkmayan kuru yemişlerin bayat olduğu anlamına geldiğini ifade eden Palandöken, ancak esnafların kendilerinin tüketmedikleri yiyeceklerin satışlarını yapmadıklarını, tüm esnaf vatandaşların hijyen kurallarına uyduğunu, pastaların soğuk dolaplarda korunduğunu söyledi.

Ancak hiç kimsenin sadece ucuz olsun diye kalitesiz pasta, şekerleme ürünlerinin almaması gerektiğini söyleyen Palandöken, herkesin hem kendi sağlıklarını hem de sevdiklerini düşünmelerini, bu nedenle de dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*