Yılbaşı Bileti Almayanlar Dikkat! Tükeniyor!

2017 yılının son demlerine yaklaşılması ile birlikte vatandaşlar yılbaşı özel çekilişe çok fazla ilgi göstermeye başladı.

61 milyon lira değerindeki büyük ikramiye için bastırılan 600 milyon liralık biletlerin yüzde 99’luk kısmı tükendi. Tüm bilet satışları ise 31 Aralık 2017 Pazar günü sona erecek.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yılbaşı özel çekilişi vatandaşlara ek olarak aynı zamanda Hazine, diğer kamu kuruluşları ile bayiliklere de önemli oranda gelir kazandıracak. Piyasadaki tüm biletlerin tükenmesi durumunda vatandaşlara 349 milyon 243 bin lira tutarında ikramiye dağıtılacak. Söz konusu rakamın 61 milyon lirası ise büyük ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri ise 1 tane 10 milyon lira, 1 tane 5 milyon lira, 1 tane 2 milyon lira, 1 tane 1 milyon lira ve yine 1 tane 500 bin lira olacak.

Bayilere 69 Milyon Lira Komisyon

Bayiler ise tüm biletlerin tükenmesi durumunda İdareden toplamda 69 milyon lira tutarında komisyon alacaklar. İdare adına ikramiye ödemesi karşılığında ise bayilere yaklaşık olarak 5 milyon 205 bin lira ikramiye ödemesi gerçekleşecek.

Başbayi aracılık komisyonları yaklaşık olarak 1 milyon 800 bin lira tutacak. Bu kapsamda da yılbaşı biletleri bayilik ile başbayilik olmak üzere yaklaşık olarak 76 milyon lira tutarında gelir elde etmiş olacak. Hazine kasasına giren tutar ise 149 milyon lira olacak. Diğer tüm çekilişlerde de olduğu gibi yılbaşı çekilişi de benzer şekilde idarenin internet sayfasından canlı olarak ilan edilecek.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*