THY’den 40 Adet Yeni Uçak İçin Atılım!

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, geniş gövdeli uçak filosuna 40 adet yeni uçak için görüşmelere başlangıç yaptıklarını, THY için 2017 yılının çok verimli geçtiğini ifade etti.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, açıklamalarında ilk olarak İstanbul’da yapımı devam eden ve şu an da yüzde 73’lük kısmı tamamlanmış olan yeni havalimanına değindi. Bu havalimanı ile adeta yeni bir dönemin kapılarının aralanacağını ifade eden Ekşi, bu döneme sağlam bir başlangıç yapabilmek adına 40 adet geniş gövdeli uçağın THY filosuna katılabilmesi için görüşmelere başladıklarını ifade etti.

120 farklı ülkeye, 300 farklı uçuş noktası sahipliği ile Türk Hava Yolları’nın en fazla ülkeye uçuş yapan firma ünvanını koruduğunu ifade eden Ekşi, 2018 yılında rota seçeneklerinin de zenginleşmeye devam edeceğini ifade etti. İnşaat aşamasının yüzde 73’lük bölümü tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte yeni bir dönemin kapılarının aralanacağını ifade eden Ekşi, 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunabilmek adına hem hizmet kalitesini, hem de hedefleri her geçen gün artırdıklarını, Ekim 2018’de açılarak 90 milyon yolcuya ev sahipliği yapacak yeni havalimanı sayesinde İstanbul’un dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden bir tanesi haline geleceğini, bu sayede THY’nin uçuş ağını genişletme şansını yakalayacağını ifade etti.

40 adet yeni nesil geniş gövdeli uçağın THY filosuna dahil edilmesi için görüşmelere başladıklarını ifade eden Ekşi, yakın dönemde 2 adet B777F tipi Turkish Cargo uçağının filoya dahil edildiğini, yeni teknolojiler ile donatılmış Uçuş Eğitim Merkezi’ni faaliyete geçirdiklerini aktardı.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*