Elektroniğin Oscarında Aselsan’a İkincilik Ödülü!

Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar kartı sayesinde Aselsan’a elektronik tasarım ödülü verildi.

Elektronik kart tasarımı ile birlikte sektörün Oscar’ı olarak tabir edilen Baskı Devre Kartı Teknolojisi Liderliği yarışmasında ASELSAN, Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı tasarımı ile ikincilik ödülüne layık görüldü.

Mentro Graphics tarafından düzenlenen ve bu yıl yirmi yedinci defa organize edilen yarışmanın sonuçları açıklandı. Dünyanın her yerinden yarışmaya katılan çok sayıdaki elektronik kart tasarımları, elektronik sektöründe uzmanlaşmış ve global düzeyde ün yapmış üyelerden oluşturulmuş jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme aşamasında boyut, kat sayısı, delik sayısı, sinyal sayısı, bağlantı sayısı, yüksek hızlı sinyal sayısı, hatlar arası mesafe gibi birçok özelliğe göre sıralanan kartlar arasında ASELSAN’a ikincilik ödülü verildi.

Elektronik tasarım teknolojisinde elde ettiği başarılara aldığı bu ödül ile bir yenisini daha ekleyen ASELSAN, Mentor Graphics Xpedition Enterprise ürünü ile birlikte yapılan Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı sayesinde Bilgisayar ve Hafıza Sistemleri kategorisinde ikincilik ödülünü aldı. Kategoride ilk sırada ise İsrail menşeili firma olan Adcom’a verilirken, en iyi genel tasarım ödülü de Almanya menşeili firma olan Fujitsu Augsburg’a verildi. Yarışmada verilen ödül sayısı 11 olurken, bu 11 ödül; Türkiye, Almanya, Kanada, İsrail, Çin, Portekiz, Finlandiya, İtalya, Hindistan’tan yarışmaya katılan firmalar ve tasarımlar arasında paylaştırılmış oldu.

ASELSAN’a ödül getiren Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı, hem yüksek hızlı işaret iletimi özelliği, hem yüksek akımlı ve verimli güç dağıtımı başarısı, hem bileşen sayısı, hem de sahip olduğu büyüklük sebebi ile alanında fark yaratan tasarımlar arasında gösterildi ve ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*