Amazon’un Türkiye Sitesi Açıldı! Hizmet, 2018’de Başlayacak!

Global e-ticaret sektörü devinin Türkiye’ye gelmesi artık kesinleşti. Son 2 yıldır gündemine Türkiye’yi alan Amazon, artık Türkiye’ye gelmek için somut adımlar atmaya başladı.

Türkiye’den geniş bir müşteri kitlesine sahip olan lakin geçtiğimiz yıl PayPal’ın Türkiye hizmetlerini durdurması sebebi ile Türkiye’ye olan hizmeti tamamen kesilen Amazon, Türkiye pazarında aktif olarak çalışabilmek adına önemli adımlar atmaya başladı.

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye’de üst düzey yöneticiler ile bir araya gelen e-ticaret sektörü temsilcilerine, Türkiye’de ofis açmaları, Türk kullanıcıların bilgilerini dışarı çıkartmamaları, Türkiye’ye vergi ödemeleri konusunda uyarıda bulunulmuş ve bu konularda da kendilerine destek verileceğinin sözü iletilmişti.

Bu söz sonrasında atağa geçene Amazon; 2008 yılının Temmuz – Ağustos dönemi içerisinde Türkiye’de faaliyetlerine başlayabilmek için kolları sıvadı. İlk etapta geçtiğimiz günlerde hizmet vereceği amazon.com.tr’yi aktif eden firma, şimdilik bu domaine giriş yapan kullanıcıları amazon.de olan Amazon’un Almanya versiyonuna yönlendirerek, Türkçe alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor.

Firmanın kendi cephesinden Türkiye hakkında yapılan çalışmalar ile alakalı kesin bir bilgi paylaşımı yapılmaz iken, firmaya yakınlığı ile tanınan birçok kişi tarafından da Türkiye tarihi ile alakalı yorumlar gelmeye devam ediyor.

Son olarak TV dünyasına da adım atmaya hazırlanan Amazon, dünyanın en çok izlenen film serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi serisinin de tüm haklarını satın alarak bir dizi haline getirmeye başladığı yönünde aktarılan haberler de birçok takipçisi tarafından ayakta alkışlandı. Amazon’un Türkiye pazarına girmesi hem Türk e-ticaret şirketlerinin pazardaki payına önemli bir sekte vuracak iken, hem de firmaların hizmet verdiği kategorisel dağıtım adına önemli farklılıkların oluşacağı da tahmin ediliyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*