Maliye Bakanı'ndan Taşeron Müjdesi!

Maliye Bakanı'ndan Taşeron Müjdesi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron firmalar ile alakalı yapıalcak düzenlemenin 2017 sonuna kadar TBMM'Ye geleceğini, çok uzun bir kanun olmayacağını ve TBMM'den de hızlı bir şekilde geçeceğini ifade etti.

Maliye Bakanı'ndan Taşeron Müjdesi!
Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron firmalar ile alakalı yapıalcak düzenlemenin 2017 sonuna kadar TBMM'Ye geleceğini, çok uzun bir kanun olmayacağını ve TBMM'den de hızlı bir şekilde geçeceğini ifade etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Torba Yasa Tasarısı görüşmelerine tüm hızlı ile devam ediyor. Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Tasarı adı verilen görüşmelerde, kamu kurumları için dışarıdan hizmet alımı kapsamında çalışacak olan personeller için; idareler, hizmet tür ve tarzları, iş yapıldığı yer gibi, taşeron işçisinin alacağı ücret seviyesini belirleyen unsurların dikkate alınması ve ihale dökümanında belirlenmesi ile birlikte ücret ve benzeri mali ödemelerin tavan fiyat tespiti ile Maliye Bakanlığı'na sunulması ve uygunluk görüşü alınması kabul edildi.

Bu maddeyle alakalı komisyonda yer alan milletvekillerinin sorduğu sorulara yanıt veren Bakan Ağbal, kamu kurumlarının hizmet alımı yöntemi ile ihalelerine tüm hızıyla devam edeceğini kaydetti. Halihazırda olan hizmet alımı kapsamında çalışan taşeron işçiler ile alakalı olan düzenlemelerin çok yakın zamanda hazırlanarak yapılacağını ifade eden Ağbal, sınırlı da olsa taşeron kavramının var olduğu sürece Maliye Bakanlığı'nın yetki alacağını kaydetti.

Tasarıdaki bu maddenin kabul edilmesinin, taşeronlar ile alakalı düzenlemeyi geciktirmeyeceğinin altını çizen Ağbal, taşeron işçiler ile alakalı düzenlemenin teknik çalışma kısmının tamamlandığını, hazırlanan düzenlemenin Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda ve Bakanlar Kurulu'nda görüşülerek, devam eden süreçte de TBMM'ye sevk edileceğini ifade etti.

Ağbal, bu düzenlemenin 2017 yılı sonuna kadar TBMM'ye sevk edilip, meclisten geçeceğini düşündüğünü aktardı.

maliye bakanı naci ağbal TBMM Plan ve bütçe komisyonu taşeronİnstagram Video İzle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet - Sekabet Giriş - İllegal Bahis Siteleri