Başbakan Yardımcısı'ndan Enflasyon ve OVP Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı'ndan Enflasyon ve OVP Açıklaması!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek enflasyon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı'ndan Enflasyon ve OVP Açıklaması!
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek enflasyon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gün içerisinde yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından uygulanmakta olan para politikalarının doğru adımlar barındırdığını ifade ederken, Merkez Bankası'nın enflasyon ile mücadele konusunda güçlü bir duruşa sahip olduğunu, 2018 yılının ilk çeyreği itibariyle enflasyonun tek haneli rakamlara gsri döneceğine inandığını kaydetti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkent Washington'da düzenlenen Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası Yıllık Toplantıları'na katılan Başbakan Yardımcısı Şimşek, 2017 yıl sonu Türkiye ekonomisi büyüme tahmininin yüzde 2,5'ten yüzde 5,1'e çıkartılması hakkında Türkiye'nin performansının gecikmeli de olsa IMF tarafından farkedildiği yorumunda bulunan Şimşek, orta vadeli program tahminlerinin gerçekçi olduğunu, IMF'nin buna rağmen düşük beklentilerini devam ettirdiğini, lakin günümüzde Türkiye'nin 2017 ve 2018 yılı büyüme beklentilerinin yukarı yönlü olarak revize edilmeye başlandığını kaydetti.

Yaşanan bu büyüme performansında, hükümet tarafından uygulanan yapısal reformların önemli bir konuma sahip olduğunu kaydeden Şimşek, yapısal reformlar alanında Türkiye'nin oldukça güçlü adımlar attığını ve bu adımların atılmaya devam edeceğini kaydetti.

Devam eden süreç içerisinde Türkiye'de uygulanacak reformlar arasında eğitim kalitesini artırma, verginin tabana yayılması, mükellef haklarında iyileştirme ve güçlendirme, yargı süreçlerinde hızlandırma, yatırım alanında iyileştirme, istihdamı artırma ve bürokrasiyi azaltma alanında hayata geçirilecek reformlar üzerinde çalışıldığını kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, belirlenen Orta Vadeli Programın Türkiye'de yaşanan temel sorunlara çözüm oluşturmayı hedeflediğini ve yine Türkiye'nin sınıf atlamasının amaçlanarak ortaya çıkartıldığını kaydetti.

başbakan yardımcısı mehmet şimşek ovp enflasyon Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek OVP Uluslararası Para Fonu IMF enflasyonİnstagram Video İzle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet - Sekabet Giriş - İllegal Bahis Siteleri