GDP Başkanı Songör: Semt Pazarlarındaki Denetimler Sıklaşmalı

GDP Başkanı Songör: Semt Pazarlarındaki Denetimler Sıklaşmalı

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör, basın toplantısı düzenleyerek, ülkemizde perakende sektör hakkında bilgilendirme, giderek yaygınlaşan gıda denetimleri kapsamında da açıklamalarda bulundu.

GDP Başkanı Songör: Semt Pazarlarındaki Denetimler Sıklaşmalı
Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör, basın toplantısı düzenleyerek, ülkemizde perakende sektör hakkında bilgilendirme, giderek yaygınlaşan gıda denetimleri kapsamında da açıklamalarda bulundu.

Gıda denetimlerinin ülkemizdeki bütün satış mecralarında uygulanmasının gerektiğini söyleyen Mustafa Songör, yapılan denetimlerin sık sık gerçekleşmesinin iyi olduğunu ancak yalnızca organize perakende sektöre ağırlık verilmemesi gerektiğini, semt pazarlarında da denetimlerin sıklaşması gerektiğini söyledi.

Ülkemizde perakende sektörünün toplamda 675 milyar lira büyüklüğünde olduğunun bilgisi aktaran Mustafa Songör, gıda perakendenin 225 milyar lira büyüklüğünde olduğunu, GSP üyeleri ile birlikte 105 milyar lira değerinde ciro, 35 bin farklı satış noktasında ise 300 binden fazla istihdam olmak üzere ekonomiye çok fazla katkı sağlandığını söyledi.

Sektörün nitelikli gelişimine devam ettiğini ifade eden Mustafa Songör, 10 Ekim 2017 tarihinde 4.sü düzenlenecek olan Ortak Gelişim Kongresi'nde tedarikçi, tüketici ve perakendeci kapsamında Kazan Kazan Kazan yani 3K diye nitelendirdikleri anlayış ile perakendenin oluşturduğu ortak değerlere değineceklerini ifade eti.

Düzenlenecek kongre ile ilgili bilgilere aktaran Songör, modern perakende sektörünün yalnızca vergi geliri, ekonomi ya da istihdama katkı sağlamadığını, sektörün son tüketici ile tedarikçilere de çok fazla katkı sağladığını söyledi.Yapılan kongre ile oluşan katkıların sahnede anlatılacağını söyleyen Songör, yapılan çalışmaların arkasında çok büyük bir sistemin işlediğin, önemli bir değer zincirinin bulunduğunu, bu zincirin çiftçiden raflara kadar oluştuğunu, kendilerinin ise tüketicilerin tepkilerine göre zinciri geliştirdiklerini söyledi.

Gıda Perakendecileri Derneği Gıda denetimleri perakende sektörü tedarikçi tüketici Ortak Gelişim Kongresi ekonomiSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500