Vergi İndiriminin Süresi Uzayacak Mı?

Vergi İndiriminin Süresi Uzayacak Mı?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamada bulunarak, mobilya, beyaz eşya ve inşaat sektöründe uygulanan vergi indiriminin sektörel bazda etkisinin çok fazla olduğunu gözlemlediklerini ifade ederek, vergi indirimi uygulaması sonrasında yurt içinde meydana gelen satış oranlarında artış olduğunu söyledi.

Vergi İndiriminin Süresi Uzayacak Mı?
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamada bulunarak, mobilya, beyaz eşya ve inşaat sektöründe uygulanan vergi indiriminin sektörel bazda etkisinin çok fazla olduğunu gözlemlediklerini ifade ederek, vergi indirimi uygulaması sonrasında yurt içinde meydana gelen satış oranlarında artış olduğunu söyledi.

Beyaz eşya satışlarında yüzde 25 oranında, mobilya satışlarında yüzde 35 oranında, konut satışlarında ise yüzde 8,2 oranında artış meydana geldiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, satışlardaki yükselmelerin büyüme oranlarına dikkat çekerek, söz konusu indirim olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Vergi İndirimine Son 20 Gün!

Vergi İndirimlerinin 30 Eylül Cumartesi günü sona ereceğini söyleyen Palandöken, indirimlerin 2017 sonuna kadar devam etmesini istediğini, mobilya, inşaat ve beyaz eşyadaki vergi indirimlerinin süreleri bittikten sonra diğer sektörlerde de vergi indirimi yapılıp yapılmamasının değerlendirilmesi gerektiğini, özellikle de otomotiv sektörü ile elektronik eşyalarda geçici dönemliğine vergi indirimlerinin yapılmasının gerektiğini,  hurda teşviki de yürürlükteyken otomotiv sektöründe yapılacak olan indirimlerin satışlara olumlu yönde etki edeceğini, dolayısıyla da ekonomik büyümenin söz konusu olacağını söyledi.

Geçici dönemlik yapılan indirimlerin vergi gelirlerinde herhangi bir düşüşe sürüklemeyeceğini söyleyen Palandöken, indirimin gerçekleştiği sektörlerde istihdamında arttığını, sigorta primlerinin yükseldiğini, kayıt dışılılığında da azaldığını söyledi. Ekonomik olarak canlanma söz konusu olduğu zaman vergi gelirlerine etkinin çok fazla olduğunu söyleyen Palandöken, bunun sonucunda iç talebi artıracak yönde geçici vergi indirimlerinin yapılması gerektiğini söyledi. 

TESK TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken vergi indirimi beyaz eşya sektörü mobilya sektörü inşaat sektörü ekonomiSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500